Dorota StalińskaFilm

07 zgłoś się

 

 

serial tv: 07 zgłoś się 

odc. 21 - Przerwany urlop

reż. Krzysztof Szmagier

Rola: Aktorka Dorota Stalińska

Rok: 1987

ZOBACZ fragment!

                                                                                                                                                                                                                  Spotkanie po latach - Gdynia, rok 2001 fot. AKPA

 

Serial „07 zgłoś się” to popularny serial kryminalny, emitowany w latach 1976-1987. Każdy odcinek opowiada o innym przestępstwie, które dzielnie rozwiązuje porucznik Borewicz, ze wsparciem warszawskiej MO.
O sukcesie serii zdecydowała przede wszystkim postać porucznika Sławomira Borewicza, polskiego Jamesa Bonda. To niesubordynowany, inteligentny, nonszalancki, arogancki i seksistowski milicjant. Również uwodziciel, któremu zdarza się spotkać kobiety niezależne, ale niewielu z nich udaje się utrzeć nosa samcowi alfa.

Dorota Stalińska jest właśnie taką kobietą. Gra samą siebie – gwiazdę polskiego kina. Silną, konkretną, bezpośrednią, ironiczną, ale też uwodzicielską i bezpruderyjną. Gra siebie - z dystansem, widzimy też wybuchowy charakter i kapryśność gwiazdy.

Borewicz poznaje Dorotę Stalińską, gdy ta kręci film w okolicy, gdzie porucznik spędza urlop. Aktorka „wpuszcza w maliny” przenikliwego milicjanta, który - kurtuazyjnie, a jednak protekcjonalnie - pragnie być nauczycielem pływania najbardziej wysportowanej polskiej aktorki! Szybko okazuje się, kto mógłby byc instruktorem!
Gwiazda robi na Borewiczu takie wrażenie, że przez cały odcinek próbuje zdobyć numer jej telefonu. Borewicz zwykle dostaje, czego chce bez trudu. Tym razem musi się postarać. Bezskutecznie. Telefonu nie znajduję, aktorka sama zjawia się na komendzie, ale nie w celach towarzyskich.......

Jaka szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby stworzyć serial krymiinalny, którego bohaterką byłaby policjantka kryminalna grana przez Dorotę Stalinską.