Dorota StalińskaFilm

Bar Atlantic

 

serial tv: Bar Atlantic

odc. 11 - Próba

reż. Janusz Majewski

Rola: Matka JACUSIA

w roli JACUSIA - Paweł Staliński

Rok: 1996

ZOBACZ fragment!

 

 

 

 

„Bar Atlantic” to sitcom rodzimej produkcji. którego akcja rozgrywa się w góralskiej chacie, zamienionej na przydrożny bar. Do knajpy przychodzą goście - stali bywalcy i zupełnie przypadkowi przybysze.

Dorota Stalińska pojawia się w odcinku pt. „Próba”. Majowy śnieg i gwałtowne ochłodzenie powodują stare kłopoty. W barze pojawia się troskliwa mamusia z synkiem. Jest tu już zespół rockowy, którego bus utknął w zaspie. Turystka podsłuchuje rozmowę muzyków, z której wynika, że mają w busie piece. Każe jej przynieść do baru, w nadziei, że zrobi się ciepło. Tymczasem w ich gwarze "piece" to wzmacniacze - muzycy przynoszą sprzęt i zaczynają głośną próbę koncertu. 

Dorota Stalińska gra nadopiekuńczą, histeryczną, skrajną emocjonalnie matkę rozbrykanego Jacusia (w tej roli Paweł Staliński). Relacja matczyno-synowska przypomina tę, łącząca Barbarę Niechcic i Tomaszka z „Nocy i dni”. Przesada cechuję większość zachowania kobiety, absorbującej swoją osobą i potrzebami otaczający ją świat. Zwykle agresywna zmienia się, gdy w barze pojawia się inżynier Szymanek. Wówczas „uruchamia” nieprzebrane pokłady wdzięku, który ma oczarować mężczyznę.

Ta rola wzięta jest w cudzysłów przez Dorotę Stalińską, jest karykaturą macierzyństwa i kobiecości. Dowodzi dystansu aktorki do roli matki, której typ filmowy zasadniczo różni się od tego, który „praktykuje” prywatnie.