Dorota StalińskaFilm

Bez miłości

 

Film: Bez miłości 

Reż. Barbara Sass

Rola: Ewa Bracka

Rok: 1980

ZOBACZ fragment 1 
ZOBACZ fragment 2
ZOBACZ fragment 3
 

 

"Pełnometrażowy debiut fabularny Barbary Sass „Bez miłości" wyrasta z popularnego we współczesnym kinie, nurtu problematyki kobiecej. Dopiero „Bez miłości" film, który „jest historią o kobiecie, opowiadana przez kobietę, reprezen­tującą kobiecy typ możli­wości i system ocen" sięga ponownie do tematu, trak­tując go nie tylko szeroko ale tak bardzo ostro.

Bohaterką jest młoda dziennikarka (znakomita rola Doroty Stalińskiej - nagrodzona na VII FFP w Gdańsku) usiłująca zrobić błyskotli­wą karierę wszelkimi do­stępnymi środkami. I była­by pewnie tę karierę zrobiła, bo dziewczyna jest inteligentna i zdolna, prag­nie przy tym uprawiać do­bre dziennikarstwo, gdyby nie pośpiech w jakim, usi­łuje piąć się po szczeblach zawodu. I tu nastę­puje krach. Jeden krok za daleko, rozminięcie się z etyką dziennikarską cofają Ewę do punktu wyjścia (...)"

FILM, Bez miłości, 1980, Alina Panasiuk

 

NAGRODY:

Lwy Gdańskie - nagroda dla Doroty Stalińskiej, za najlepszą kreację aktorską, za rolę Ewy, w filmie "Bez miłości", Gdańsk VII Festwial Polskich Filmów Fabularnych, rok 1980

Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego, tygodnika Ekran, dla Doroty Stalińskiej (najlepszej aktorki, rok 1980)

Złoty Dukat, za film "Bez miłości", dla B. Sass, Mannheim, rok 1980