Dorota StalińskaCo nowego?

Co nowego ROK 2010 cz2

Dorota Stalińska w TV

27 sierpnia 2010, 03.45

Roman i Magda

ALE KINO

 
16 sierpnia 2010, godz. 02:20
20 sierpnia, godz. 02:10
22 sierpnia, godz. 02:05

Roman i Magda

Ale Kino

 

21 sierpnia 2010, godz. 14:50

Ostatni dzwonek

TVP 1

 

18 sierpnia 2010, godz. 20:10
20 sierpnia 2010, godz. 04:15

Dziewczęta z Nowolipek

TVP Polonia

 

 

15:45 poniedziałek, 9 sierpnia 2010

TVP Kultura

Niedzielne dzieci
Dorota Stalińska (wyst.)

 

0:20 środa, 11 sierpnia 2010

Ale Kino!

Premiera: Roman i Magda
Dorota Stalińska (wyst.)

 
03:15 piątek, 13 sierpnia 2010

Ale Kino!

Roman i Magda
Dorota Stalińska (wyst.)

 

2:20 poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Ale Kino! 

Roman i Magda
Dorota Stalińska (wyst.)

 

2:30 poniedziałek, 16 sierpnia 2010

CANAL+

Bez miłości
Dorota Stalińska (wyst.)

 
03 sierpnia 2010

W zakładce PRASA umieściliśmy portret Doroty Stalińskiej, autorstwa Andrzeja Tomczaka. Zapraszamy do lektury artykułu: Kobieta z hartowanej stali

 
28 lipca 2010

CANAL + Film, godz. 02:20 - Bez miłości

 
20 lipca 2010

W zakładce PRASA, zamieściliśmy wywiad z DOROTĄ STALIŃSKĄ, z najnowszego miesięcznika Super Linia (sierpień 2010). Zapraszamy do lektury <kliknij>

 

19 lipca 2010

W GALERII umieścilismy zdjęcia z okazji 25 - lecia Seksmisji w dn. 09.10.2009. Dorota Stalińska była honorowym gościem, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  <kliknij>

Seksmisja” po 25 latach powraca do Kopalni Soli w Wieliczce!

Podziemne miasto słynie z tętniącej życiem atmosfery, z wydarzeń o których pisze cały świat, czy wernisaży najwybitniejszych artystów. Stanowi także doskonały plener dla wielu scenariuszy filmowych. Nic więc dziwnego, że także niektóre sceny z filmu „Seksmisja” powstały w solnym mieście. Z okazji 25.lecia kultowej komedii, 9 października podziemia kopalni w Wieliczce po raz kolejny zamieniły się w miasto „jej ekscelencji”.

Na nadszybiu szybu Mikołaja Daniłowicza, tuż przy windzie, ku zdziwieniu wszystkich gości, umieszczono żółto-czarny szlaban, uniemożliwiający dalsze przejście. Porządku pilnowała celniczka, witając zaproszonych gości słowami: „Ausweis bitte!”. 110 metrów pod ziemią, wysiadających z windy gości, w kierunku zespołu komór Drozdowice prowadziła tabliczka BLOKHAUZ C oraz głos z megafonu: Uwaga grupa, kierunek wschód, tam musi być jakaś cywilizacja. Przed samym wejściem do zespołu komór Drozdowice następowała „selekcja”. Panie na wzór seksmisyjnego miasta częstowane były przez siostry pigułką (weź pigułkę), a panowie proszeni byli o założenie tajemniczego kolczyka. W komorze Drozdowice IV miał miejsce nietypowy pokaz najciekawszych gagów polskiej komedii stulecia. Nie zabrakło scen do których plenerów użyczyły komory Margielnik i Dworzec Gołuchowskiego. Ćwierć wieku temu to w Margielniku siostry stworzyły Obóz Dekadencji, do którego dostać się, można było jadąc podziemną kolejką przez Dworzec Gołuchowskiego.

Nagle ku zaskoczeniu zaproszonych gości do komory Drozdowice IV, wpadły siostry z obozów Archeo i Genetix otwierając pierwsze po 25. latach walne zgromadzenie kobiet. Jak podkreślała przemawiająca siostra, nawet po tak długim czasie, możemy wysunąć jeden podstawowy wniosek: mężczyzn nie ma, nie było i nie ma potrzeby! Po tym stwierdzeniu siostry wypędziły zgromadzonych gości do przyległego wyrobiska.

Na środku komory Drozdowice III postawiono dwa białe taborety, na których zasiedli Maks (Jerzy Stuhr) i Albert (Olgierd Łukaszewicz). Siostra Alina Kamińska w towarzystwie aktorek (Bożena Stryjkówna, Dorota Stalińska, Bogusława Pawelec) i twórców filmu (producent Andrzej Sołtysik, kostiumograf Małgorzata Braszka, drugi scenografWojciech Saloni-Marczewski), poprowadziła trybunał bab. Panowie Maksio i Albercik wspominali zabawne historie związane z kręceniem filmu pod ziemią. Bogusława Pawelec przyznała, że za zarobione pieniądze zaraz po skończeniu zdjęć do komedii, kupiła sobie kurtkę w Modzie Polskiej, Jerzy Stuhr kupił szafę wnękową, a Olgierd Łukaszewicz 500 jajek…które sprzedał sąsiadom mieszkającym na 12 piętrach jego bloku. Dorota Stalińska pamiętała, że podczas kręcenia scen artyści częstowani byli żołnierską grochówką. Wyjątkiem były dni w których kręcono Obóz Dekadencji, na którego potrzeby zamówiono 40 tortów, choć na planie naliczono ich jedynie 36. Producent Andrzej Sołtysik przyznał, że do dziś nie wie co się stało z tymi 4 tortami. Jerzy Stuhr pamięta za to, że były o smaku cytrynowym…

Jak powiedziała pomysłodawczyni eventu Daniela Barchańska-Borek wszyscy aktorzy i twórcy ciepło wspominają pracę na kopalnianym planie filmowym.
Jerzy Stuhr: Lubię ujęcia nakręcone w kopalni. Imponują mi ludzie, którzy tu pracują. Kopalnia Soli w Wieliczce to podziemny Wawel.
Olgierd Łukaszewicz: Ćwierć wieku temu były podłe czasy, „Seksmisja” zaś okazała się schodzeniem do podziemia. Ważnym elementem stała się dosłowność solnej groty, w której pokazaliśmy groteskową dywersję w postaci bitwy na torty oraz dwóch buntowników, Maksa i Alberta. 
Bogusława Pawelec: Kopalnia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pierwszy raz odwiedziłam ją właśnie przy okazji zdjęć do „Seksmisji”. Dziś ponownie oglądam piękne solne skały. 
Dorota Stalińska: Chylę czoła przed pracownikami kopalni, którzy przygotowując ekspozycję poświęconą „Seksmisji”, dali tak wspaniały dowód szacunku dla naszej kultury i kinematografii.

Niezwykłą atmosferę jaka towarzyszyła uroczystości podkreślały zgromadzone eksponaty: m.in. jabłoń zasadzona ręką pramatki, peryskop w którym wyświetlały się najciekawsze sceny z filmu,  i hibernatory przenoszące gości w świat pozbawiony mężczyzn. Przy dźwiękach zespołu grającego na wzór Obozu Dekadencji, do księgi pamiątkowej wpisali się przybyli aktorzy oraz twórcy filmu. Prezes Kopalni Kajetan d’Obyrn wręczył artystom na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania solne jabłka - Bardzo się cieszę, że po 25 latach wróciliście państwo do tej kopalni i macie z niej tyle wspomnień -podkreślił.

 

źródło: http://www.kopalnia-wieliczka.pl/