Dorota StalińskaFilm

Dekalog Trzy

 

Film: Dekalog Trzy w Dekalog 

Reż. Krzysztof Kieślowski

Rola: Pracownica PKP jeżdżąca na deskorolce

Rok: 1988

ZOBACZ fragment!

 

 

 

 

Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego to niezykły cykl filmowy. Każda rola była tu przemyślanym zadaniem i elementem całości.

Dorota Stalińska zagrała w części III rolę epizodyczną - pracownicy PKP, która jeździ na deskorolce. Pomysł niekonwencjonalny, skąd się wziął? Aktorka tak to wspomina: 

"Deskorolka to był pomysł Kieślowskiego ... wymyślił to jakoś parę dni przed zdjęciami tej sceny... i zadzwonił z prośba, żebym się zgodziła... ale ja nie jeździłam na deskorolce... żadna aktorka nie jeździła...ale tylko ty możesz się nauczyć tego w trzy dni" - powiedział... wziął mnie pod tak zwany włos..., ale bardzo się cieszyłam, że mogę u niego zagra...więc jakiś młodzieniec na Agrykoli przez dwa dni mnie uczył tej trudnej sztuki... po pierwszych paru godzinach miałam obity tyłek, uda i kolana..., ale ubrałam swoje ochraniacze z hokeja, który wówczas intensywnie trenowałam z chłopakami i te wypełnione grubą warstwą gąbki,spodnie pozwoliły mi znieść godnie ten intensywny trening... no dałam radę... wyszła super scena."