Dorota StalińskaFilm

M jak Miłość

 serial tv: M jak Miłość
odc. 207, 216
Reż. Natalia Koryncka - Gruz
Rola: występuje w roli samej siebie, aktorki DOROTY STALIŃSKIEJ, twórczyni fundacji "Nadzieja"
Rok: 2003, 2004

ZOBACZ wspomnienie

 

M jak Miłość” to serial obyczajowy, jeden z najbardziej popularnych w telewizji publicznej, emitowany od 2000 roku. Opowiada o losach rodziny Mostowiaków.
Dorota Stalińska wystąpiła w dwóch odcinkach serii jako prezeska fundacji „Nadzieja”.
 

W odc. 207 pojawia się w programie telewizyjnym, który ogląda jeden bohaterów serialu, Steffen Meller. Prezes fundacji ”Nadzieja” w wywiadzie propaguje ideę bezpieczeństwa na drogach i podkreśla potrzebę rozpowszechnienia odblasków wśród dzieci.
W odc. 216 Dorota Stalińska niespodziewanie pojawia się w Grabinie, po prostu wysiada z samochodu, by w tutejszej szkole poprowadzić lekcję bezpieczeństwa, jak zawsze energicznie i dowcipnie. A wszystko - jak się okazało na prośbę Steffena.

Oddźwięk w społeczeństwie był ogromny. Po emisji tego odcinka Fundacja została dosłownie zalana prośbami o odblask i o program edukacyjny w poszczególnych szkołach i przedszkolach.

Występując z programem edukacyjnym i z odblaskami w najpopularniejszym polskim serialu „M jak miłość”Dorota Stalińska uświadomiła tym samym prawie 12 mln. widzów konieczność noszenia odblasków i dbania o bezpieczeństwo. Oddźwięk w społeczeństwie był ogromny. Po emisji tego odcinka Fundacja została dosłownie zalana prośbami o odblask i o program edukacyjny w poszczególnych szkołach i przedszkolach. 

 

Fundacja Doroty Stalińskiej „Nadzieja” rozpoczęła oficjalnie swoją działalność 8.02.2001 r. Celem Fundacji jest podejmowanie i finansowanie działań mających na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz niesienie pomocy ofiarom wypadków.  

Fundacja stawia przed sobą następujące zadania:
1. Ochrona człowieka czyli użytkownika drogi poprzez masową edukację w zakresie rozsądnego zachowania na drodze, wykreowanie mody na odblask, wprowadzenie pakietu bezpieczeństwa dla kierowców.
2. Finansową i rzeczową pomoc ofiarom wypadków.
3. Integracje wokół problemu bezpieczeństwa ludzi, firm i stowarzyszeń oraz podejmowanie inicjatyw mających na celu podniesienie bezpieczeństwa.


Więcej o Fundacji - www.fundacjanadzieja.pl