Dorota StalińskaFilm

Niania

 

serial tv: Niania

odc. 26 - Pani od WF-u

Rola: Nauczycielka Euzebia Trefl

Rok: 2006

ZOBACZ fragment!

 

 

 


"Niania" to polski serial komediowy, zrealizowany na podstawie amerykańskiego sitcomu, emitowany w latach 2005 – 2009. To historia perypetii Frani Maj, która opiekuje się dziećmi bogatego producenta telewizyjnego Skalskiego W poszczególnych odcinkach gośćmi są gwiazdy polskiego kina, jedną z nich była Dorota Stalińska w roli pani od WF-u.


Małgosia, córka Skalskiego ma problemy z zaliczeniem WF-u, opiekunka postanawia jej pomóc. Okazuję się, że nauczycielką nastolatki jest ta sama belferka, która dawała się we znaki Frani. Wydaje się, że sytuacji nie da się uratować, jednak dzięki szczęśliwemu przypadkowi w końcu Małgosia zalicza WF na szóstkę.


Ten typ seriali wymaga gry wyjątkowo szkicowej. Dorota Stalińska ma do zagrania stereotypową nauczycielkę wuf-u, niezbyt wyrafinowaną – złośliwą, schematyczną, zmaskulinizowaną sadystkę. Aktorzy zarysowują postać ledwie kilkoma cechami. Bohaterowie często przypominają postacie z kreskówki. Dorota Stalińska, aktorka wysportowana, gra bardzo wyraziście i przekonująco, w jej postaci mimo ograniczeń gatunku daje się zobaczyć człowieka.