Dorota Stalińska

Piosenka

 

Dorota Stalińska to śpiewająca aktorka. Takie określenie dość mocno przyjęło się w polskiej rzeczywistości, ale jak sama z siebie żartuje, wcale nie jest piosenkarką, tylko aktorką.

Dlatego można jej wiele wybaczyć. Ale tak naprawdę nie ma co wybaczać. Jej piosenki to wspaniałe przedstawienia muzyczne, nierzadko sprowadzające się do mini spektakli.

Dorota Stalińska jest laureatką GŁÓWNEJ NAGRODY na II Przeglądzie Piosenki Aktorsko-Literackiej we Wrocławiu, 1978 rok. Śpiewała piosenkę: "Przepraszam pana..." do tekstu Jarosława Abramowa - Newerlego. Była już po szkole aktorskiej, w której dziekan Andrzej Łapicki wysłał ją do... laryngologa. Nikomu nie mieściło się w głowie, że drobna blondynka śpiewa takim zachrypniętym głosem. Struny głosowe były zdrowe, a charakterystyczna barwa głosu dziś nieodłącznie kojarzy się z aktorką i jej wielkimi rolami.  

Piosenka

Dorota Stalińska, ma w swoim dorobku  recitale: „Nadzieja”, „Smak życia” i „Kolory świata” (aktualnie w repertuarze), które zawsze cieszyły się dużym powodzeniem widzów i uznaniem krytyków.

W ciągu 30 lat jej kariery, wydano płyty: „Nadzieja” – kaseta audio i płyta winylowa, „Niewierny czas” – płyta CD i kaseta audio, a także płyta z serii „Złota kolekcja”. Zapraszamy do poznania tej strony twórczości Doroty Stalińskiej, a także do posłuchania fragmentów wszystkich wydanych piosenek.

 

Wiersze z 3 tomików -  w recitalu "Kolory miłości" aktualnie w repertuarze -> kontakt